FAQ

  • Co to jest pożyczka gotówkowa?

    Terminem tym określa się krótkoterminową pożyczkę, która oparta została na umowie. To właśnie na podstawie niej pożyczkobiorca dostaje od pożyczkodawcy ustaloną kwotę pieniędzy. Jednocześnie w wyniku podpisanej umowy zobowiązuje się do spłacenia pożyczki w określonym wspólnie terminie. Całkowita suma pożyczki gotówkowej obejmuje opłaty dodatkowe, do których zaliczana jest prowizja oraz odsetki. Pożyczka gotówkowa charakteryzuje się niezwykle prostą procedurą udzielania.

  • Z jakimi kosztami wiąże się złożenie wniosku?

    Za złożenie wniosku nie są pobierane żadne opłaty. Wniosek można więc wygenerować bez obaw o jakiekolwiek koszty dodatkowe. Wiąże się to z pełnym komfortem i pewnością, że wszystkie formalności zostaną załatwione naprawdę za darmo.

  • Jaką kwotę można pożyczyć?

    To uzależnione jest od wybranego pożyczkodawcy. Każdy pożyczkodawca ustala swój próg minimalny oraz maksymalny pożyczek. Aby więc wybrać pożyczkę optymalnie dopasowaną do własnych potrzeb, należy zapoznać się z warunkami pożyczkodawców.

  • Na jak długo pożyczane są pieniądze?

    Pieniądze można pożyczyć na okres od pięciu dni do aż całego roku, czyli pełnych dwunastu miesięcy.

  • W jaki sposób pieniądze trafią do moich rąk?

    Aby poznać odpowiedź na to pytanie, trzeba zapoznać się z warunkami konkretnego pożyczkodawcy. Najczęściej pieniądze trafiają na konto za pośrednictwem przelewu bankowego, który w wielu wypadkach zlecany jest w ciągu zaledwie kilku godzin. Oznacza to, że pożyczka błyskawicznie trafia do pożyczkobiorcy, który pieniądze może wykorzystać naprawdę szybko. Oczywiście trzeba uwzględnić dni wolne. Jeżeli wniosek został złożony w weekend lub dzień świąteczny, to zostanie on zrealizowany dopiero w pierwszy dzień roboczy.

  • Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

    Każdy pożyczkodawca określa własne wymagania. Z całą pewnością jednak w każdym przypadku trzeba posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Wymagane jest również polskie obywatelstwo oraz ukończone osiemnaście lat. Pożyczkodawcy nie udzielają pożyczek osobom niepełnoletnim. Znaczenie ma także zdolność kredytowa na odpowiednim poziomie. To od niej zależy, czy będziemy w stanie spłacać pożyczkę regularnie i w terminie. To zdolność kredytowa sprawia, że w oczach pożyczkodawcy klient jest wiarygodny.

  • Czy podane przeze mnie dane są bezpieczne?

    Dane podawane w formularzu są całkowicie bezpieczne. Nie trzeba obawiać się, że dane teleadresowe, numer PESEL, numer telefonu komórkowego czy też seria i numer dowodu osobistego dostaną się w niepowołane ręce.

  • Jak długo trzeba czekać na udzielenie pożyczki?

    Złożony wniosek jest na ogół weryfikowany w ciągu maksymalnie kilkunastu minut. Kiedy zostaje pozytywnie rozpatrzony, tak samo szybko na konto przelewana jest kwota pieniędzy, o którą pożyczkobiorca wnioskował. Co to oznacza? Od chwili złożenia wniosku do momentu, kiedy pieniądze znajdują się na koncie mija jedynie kilka godzin. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że przydarzą się sytuacje niezależne od pożyczkodawcy, które nieco przedłużą całą procedurę.

  • W jaki sposób sprawdzić, jaka kwota musi zostać spłacona?

    Informacje tego rodzaju znaleźć można na umowie, która została podpisana. Zawsze podany jest w niej całkowity koszt zaciągniętej pożyczki. Składają się na niego: kwota pożyczki, odsetki, prowizja, a także ewentualne ubezpieczenie. Trzeba również liczyć się z tym, że w momencie nieterminowego spłacania kolejnych rat doliczone zostaną koszty dodatkowe, o których przeczytać także można w umowie.

  • Co, jeśli z jakiegoś powodu nie będę w stanie spłacić pożyczki w terminie?

    Pożyczkodawcy wychodzą naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom swoich klientów. Wielu z nich doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że każdemu przytrafić mogą się sytuacje losowe, które utrudnią lub uniemożliwią spłacenie całej pożyczki w terminie określonym w umowie. Z tego powodu pożyczkodawcy dopuszczają możliwość wydłużenia terminu spłaty. Możliwe jest przesunięcie kilkudniowe, a nawet miesięczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taka procedura zawsze nakłada na pożyczkobiorcę dodatkowe koszty. Ich wysokość jest bardzo precyzyjnie określona w spisanej umowie.

  • Jakie dane trzeba podać, aby otrzymać pożyczkę?

    Bez wątpienia wymagane jest podanie imienia i nazwiska, a także numeru PESEL. Potrzebny jest numer oraz seria dowodu osobistego. Można je zastąpić numerem paszportu, który także jest dokumentem potwierdzającym tożsamość. Konieczny jest numer telefonu, pod którym można się z pożyczkobiorcą skontaktować. W wielu wypadkach wymagany jest także adres e – mail. Czasami niezbędne okazuje się być podanie danych adresowych. Przed przystąpieniem do wypełniania formularza warto przygotować sobie także informacje dotyczące osiąganych dochodów. We wniosku znajdą się pytania odnoszące się do sytuacji kredytowej i stanu cywilnego. Niezbędny jest numer konta bankowego.

  • Czy w tym samym czasie można otrzymać więcej, jak jedną pożyczkę?

    Kwestia ta zależna jest od tego, czy osiągnięto już limit, który w każdym przypadku ustalany jest indywidualnie. Jeżeli pożyczyliśmy do tej pory pięćset złotych, a nasz pożyczkodawca ustalił posiadaną przez nas zdolność kredytową na sześć tysięcy złotych, nie powinno być przeszkód w udzieleniu kolejnej pożyczki. W przypadku osiągnięcia limitu na kolejną pożyczkę nie należy się nastawiać. Zawsze trzeba jednak zapoznać się z ofertą wybranego przez siebie pożyczkodawcy.

  • Czy pożyczkę można spłacić przed ustalonym terminem?

    Oczywiście jest to możliwe. Można nadpłacać raty, czyli płacić więcej, co pozwoli skrócić okres kredytowania. W takiej sytuacji obniżeniu ulegają również koszty dodatkowe pożyczki. Zmniejszają się one adekwatnie do sumy, która została nadpłacona. Można również spłacić całą kwotę wcześniej niż zostało to podane w umowie. W takim przypadku koszty dodatkowe zostaną odliczone. Chodzi oczywiście o te opłaty, które dotyczą okresy, o który skrócił się czas kredytowania. Co więcej, pożyczkodawcy dają swoim klientom możliwość odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny. Można to zrobić w ciągu czternastu dni od podpisania umowy. Decydując się na taki krok, należy wypełnić, a następnie przesłać na wskazany w umowie adres stosowny wniosek. Następnym krokiem jest zwrot pożyczonych pieniędzy.

  • Czy możliwe jest zaciągnięcie pożyczki w sytuacji, kiedy mam niespłacone inne zobowiązania?

    Wszystko uzależnione jest od pożyczkodawcy, od którego chcemy otrzymać pożyczkę. Pożyczki udzielane są w oparciu o informacje, które znaleźć można w Biurze Informacji Kredytowej. Dotyczą one indywidualnej historii kredytowej pożyczkobiorcy. Jeżeli posiadane kredyty spłacane są zgodnie z terminem, a naszych danych w Biurze Informacji Kredytowej nie ma, nie powinno być żadnych problemów z otrzymaniem kolejnej pożyczki. Zawsze trzeba jednak kontaktować się z pożyczkobiorcą i wszystko ustalać indywidualnie.

  • Co, jeśli pojawią się dodatkowe pytania?

    Aby uzyskać dodatkowe informacje, należy wypełnić, a następnie wysłać formularz kontaktowy. Znaleźć można go w zakładce „Kontakt” na naszej witrynie internetowej. Skontaktujemy się z Tobą możliwie jak najszybciej, a na zadane pytanie odpowiemy naprawdę wyczerpująco.